menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Ali Özkan’a AK Gençlerden Ziyaret

    14.02.2018

    Ali Özkan’a AK Gençlerden Ziyaret

    AK Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun ve Yönetim Kurulu üyeleri, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek, istişarelerde bulundu.

Vizyon & Misyon

Vizyon & Misyon

Misyonumuz :


Misyon basit bir şekilde, kuruluşun varlık sebebi, yani "Niçin varım" sorusuna verdiği cevaptır. Karacabey Belediyesi misyonunu şu şekilde belirlemiştir. "Çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde halka hizmet için varız.Her şey çağdaş Karacabey için." Belediyeler, belde halkının ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş kurumlardır.

Temel misyonu halkın ortak ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunma olan belediyelerimizin bu misyonlarını etkin, verimli ve kaliteli biçimde gerçekleşebilmeleri ve hizmet sundukları kenrin yaşam kalitesini geliştirebilmesi için günümüz gelişmiş ülkelerinde uygulama alanı bulan çağdaş belediyecilik anlayışına sahip olmaları gerekmektedir. Bu sebeple belediyemiz misyonunu " Çağdaş belediyecilik anlayışı çercevesinde halka hizmet ve Karacabey'in kentsel gelişimi ile halkın yaşam kalitesini sürekli arttırmak üzere" belirlenmiştir.

 

Vizyonumuz :

 

Vizyon bir örgüt için realist, güvenli, çekici bir gelecektir. İnsan grupları tarafından benimsenen bir idealdir, bir ümittir.Daha açık bir ifade ile Vizyon ; kuruluşun " Ne olmak istiyoruz" sorusuna vereceği cevaptır. Karacabey Belediyesi'nin vizyonu şu şekilde belirlenmiştir : Şeffaf , katılımcı değişen ve gelişen belediye.

Gelişen ve değişen dünyamızda insanlarımızın ve şehirlerimizin ihtiyaçları hızla değişmekte ve çeşitlenmektedir. Ekonomik ve sosyal gelişmeye paralel olarak temel ihtiyaçları karşılamak için hizmet veren kuruluşlar olarak, kentin gelişimini ve kent insanının ihtiyaçlarını sağlıklı sürdürülebilir biçimde karşılamak zorundadır. Bunun yolu da belediyenin gelişim ve değişimleri takip etmesi, Bu sürecin gerektirdiği dönüşümleri sağlayabilmesi ile mümkündür.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2018
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr