menü

3T Vizyonumuz

3T Vizyonumuz

Karacabey’in sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin, ülkemiz ve dünya ölçeğinde hak ettiği konuma ulaşması adına yoğun çaba gösteren Karacabey Belediyesi, ‘modern kent’ hedefi doğrultusunda gelecek vizyonunda 3 temel prensibi öncelik edinmektedir.


Merkez-kırsal ayırt etmeksizin, ilçede topyekûn kalkınma hamlesi başlatan Karacabey Belediyesi, 3T formülüyle özetlenen; “Tarım”, “Turizm” ve “Teknoloji” öncelikli gelişim faaliyetleri çerçevesinde, sürdürülebilir çalışmalara imza atarak, kentin sahip olduğu yüksek potansiyeli adım adım gün yüzüne çıkarıyor.


İlçenin sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif açından tüm yönleriyle gelişimine önem veren Karacabey Belediyesi, kentin dört bir yanındaki muhteşem güzellikleri, ortaya koyduğu akılcı ve modern uygulamalarla destekleyerek, çağdaş belediyecilik adına bugüne kadar çok önemli projeleri hayata geçirdi; yeni projeler geliştirmeye de son sürat devam ediyor.

 

‘Birinci Sınıf’ Tarım Arazilerine Sahip Kent

Karacabey denince ilk akla gelen tarım ve bereketli topraklardır. Tarıma dayalı sanayinin de Karacabey’de köklü bir geçmişi bulunuyor. Karacabey’in 3T vizyonun ilk ayağını, tarımsal alanda gerçekleştirilen planlama ve yatırımlar kapsamaktadır. Karacabey Belediyesi tarafından, ilçedeki bu verimli toprakların korunması ve geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar yürütülüyor.

Bu doğrultuda, tarıma duyarlı yeni sanayi tesislerini ilçeye kazandırmak için de temaslar tüm hızıyla sürüyor. Özellikle İstanbul-Bursa-İzmir hattındaki dev otoyol projesinin kilit noktasında bulunan Karacabey, bu sayede büyük pazarlara kısa sürede ulaşma ve bu pazarlarla entegre olma konusunda önemli avantajlara sahiptir.

Bu sayede, ilçede yetişen ürünlerin ilgili pazarlara ulaştırılması ve pazarlanması daha kısa sürede gerçekleştirilecek olup, bununla birlikte çok daha fazla alıcıya ulaşma imkânı mümkün olacak.

 

Birbirinden Eşsiz Değerleriyle ‘Turizm Cenneti’


‘Leylek Köyü’ olarak da bilinen Eskikarağaç, Uluabat kuş cenneti, longoz ormanları, ıhlamur ormanları, yarış atları, hara, ayı barınağı, eşsiz kumsalları ve sayamayacağımız kadar ender güzelliklere sahip Karacabey’in, turizm potansiyeline gerçek bir ivme kazandırmak adına harekete geçen Karacabey Belediyesi, bugüne dek keşfedilmemiş değerleri birbir ortaya çıkarıyor.


‘Teknoloji Üssü’ Karacabey


Daha önce ‘tarım kenti’ kimliğiyle ön plana çıkan Karacabey’de, tarıma dayalı sanayinin gelişiminde olduğu kadar; kentin sahip olduğu coğrafi zenginlikleri dünya ölçeğinde tanıtma hedefiyle, ilçeyi gerçek bir ‘turizm kenti’ yapma yönünde de ciddi adımlar atan Karacabey Belediyesi, TEKNOSAB projesi ile gerçek bir ‘teknoloji merkezi’ olmaya aday…


İlk kazmanın kısa süre sonra vurulacağı ‘TEKNOSAB’ projesi kapsamında, ileri teknoloji imkânlarıyla donatılmış, katma değerli ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlayacak olan gelişmiş sanayi bölgesi ile Karacabey’in; hem Bursa, hem de ülkemiz ekonomisine çok ciddi ciddi katkılar sağlaması bekleniyor.


Ortak aklı ön planda tutarak, bugüne kadar hayatın her alanına yönelik gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalarla Karacabey Belediyesi, ilçenin her yönüyle ‘örnek kent’ olması adına yoğun şekilde çalışmaya devam ediyor.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr