menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    27.11.2023

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli hemşerilerim;

 

Karacabey Belediyesi olarak, ilçemizin sahip olduğu eşsiz değerlerin gün yüzüne çıkarılması ve her alanda sahip olduğu güçlü potansiyelinin somut kaynaklarla desteklenmesi adına var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

 

Göreve geldiğimiz günden bu yana ‘vizyon belediyeciliği’ anlayışıyla hareket ederken, güçlü ve büyük Karacabey hedefimiz için de yol haritasını 3T formülüyle şekillendirmiş durumdayız.

 

Tarım, turizm ve teknolojik açıdan gelişimi esas alan bu anlayışla, ‘güzellikler kenti’ Karacabey’imiz için merkez-kırsal ayırt etmeksizin topyekûn bir kalkınma hamlesi başlattık.

 

Tüm çalışmalarımızda insan odaklı bir yaklaşımla; uluslararası arenada itibar gören, kent dinamiklerini harekete geçirmiş, marka değeri olan, sakinlerinin yaşamaktan mutluluk duyduğu, gelişmiş bir Karacabey hedefine ulaşmayı ve her yönüyle örnek bir kent olarak geleceğe imzamızı atmayı amaçlıyoruz.

 

Karacabey hem coğrafi avantajları hem de geniş coğrafyasında verimli tarım arazileriyle, gerçekten çok önemli bir potansiyele sahip.

 

İstanbul-İzmir otoyolunun kilit noktasında yer alışı, hızlı tren güzergahında olması, limanlara yakınlığı, Bursa ve ülkemiz açısından çok büyük öneme sahip TEKNOSAB projesi; ekolojik çeşitliliği ve turizm potansiyeli, hükümet tarafından gerçekleştirilen büyük ölçekli yatımların da etkisiyle Karacabey, gelecekte Türkiye için yeni bir çekim merkezi olacak.

 

Bizler de sık sık dile getirdiğimiz bu avantajları en iyi şekilde kullanarak, Karacabey’in ülkemiz ve dünya ölçeğinde hak ettiği noktalara ulaşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

 

Karacabey, artık her alanda kabuğunu kırmayı başardı. Ve Karacabey Belediyesi’nin modern belediyecilik faaliyetleri, Türkiye genelindeki diğer belediyeler tarafından da örnek alınır hale gelmiş durumda.

 

Bu noktada ‘yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ diyerek, tüm kente ortak fayda sağlayan çalışmalara imza atmaya devam ederek, Karacabey’in geleceğini sağlam temellerle inşa etmeyi hedefliyoruz.

 

Birlikte başaracağız…

 

Saygılarımla;

 

ALİ ÖZKAN


Karacabey Belediye Başkanı

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr