menü

Acil durumlara karşı ‘Karkurt’ hazır kıta bekliyor olacak

Acil durumlara karşı ‘Karkurt’ hazır kıta bekliyor olacak

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, afet durumlarında arama ve kurtarma çalışmaları için belediye personelinden oluşan bir arama-kurtarma ekibi kurulması için hazırlıklara başlandığını duyurmuştu.

 

Bu kapsamda, ilk etapta 16 kişilik Karacabey Belediyesi personeli, AFAD Bursa İl Müdürlüğünden gelen arama kurtarma teknisyenlerinden 3 günlük eğitim aldı.

 

Teorik ve uygulamalı eğitimler verildi

 

Karacabey Belediyesi Toplantı Salonunda, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen eğitimlerin ilk 2 gününde, arama-kurtarma üzerine teorik olarak bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Eğitimlerin 3. gününde ise AFAD’a ait Küçükbalıklı’daki Uygulama Merkezinde deprem enkazında kurtarma eğitimi verildi.

 

Acil durumlarda devreye girecek

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “İlçemiz ve bölgemizdeki afet durumlarında arama-kurtarma çalışmalarına katkı sağlamak, hayat kurtarmak için profesyonel bir ekip için biz de oluşumumuzu tamamladık ve uzman ekiplerden eğitimler almaya başladık. Personelimiz ilk eğitimlerini, 3 gün üst üste çeşitli alanlarda aldı. Eğitimler ara ara ve sürekli olarak devam edecek. Umarım kullanmak nasip olmaz. Ancak en acil durumlarda, halihazırda bir ekibimiz ile vatandaşlarımızın zor anlarında yanında olabileceğiz” dedi.

###

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr