menü

Atatürk heykeli ve çevresine estetik dokunuş

Atatürk heykeli ve çevresine estetik dokunuş

Karacabey’de ‘modern kent’ hedefiyle, kentin dört bir yanında çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda son olarak, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan ve kentin önemli simgelerinden biri olan Atatürk Anıtı’nın bulunduğu alanda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına başlanıyor.

Konuyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Ali Özkan, pandemiden dolayı sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince anıt çevresindeki zaman içinde yıpranmış bölgelerin tadilatının ve düzenlemelerinin yapılacağını belirtti.

Hilal şeklinde görünüme sahip olacak

Başkan Özkan, çalışmanın yapılacağı alanın ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte mimari açıdan estetik görünüme kavuşacağını ifade ederek, özellikle de yukardan bakıldığında hilal görünüme sahip olacağını ve bu sayede kente ayrı bir değer katacağını söyledi.

Alandaki çalışmalar esnasında gerekli tüm iş güvenliği ve pandemi önlemlerinin alınacağı da aktaran Özkan, özellikle sokağa çıkma yasaklarının olmasından dolayı daha hızlı hareket etme fırsatı bulacaklarını söyledi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr