menü

Başkan Özkan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Başkan Özkan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir açıklama yaptı. Kurtuluş mücadelesi ile temelleri atılan Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Özkan, aziz Türk milletinin Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacak güçte ve dirayette olduğunu söyledi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı kapsamında bir açıklama yaptı.

 

Kurtuluş mücadelesi ile temelleri atılan Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Özkan, aziz Türk milletinin Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacak güçte ve dirayette olduğunu söyledi.

 

Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcı

 

Başkan Özkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimiz için ülkemiz için tarihimizin en özel, en anlamlı ve gurur dolu günlerini hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet, tarihimizdeki en büyük zaferdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele, 1923’te Cumhuriyetle taçlanmıştır. Her karış toprağıyla bölünmez bir bütün olan ülkemizde, en değerli emanetimiz olan Cumhuriyetimiz ilelebet yükselmeye devam edecektir. Cumhuriyetimizin 100. yılı, aynı zamanda Türkiye Yüzyılı'nın da başlangıcı olacaktır. Bizler de bu düşünce ve bilinçle çalışıyor, ülkemizin ve şehrimizin geleceğini güçlü temellerle inşa etmeye gayret gösteriyoruz. 100 yıllık bu kıymetli emanetimizi de büyük bir gururla ve onurla taşımaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan için canı pahasına mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr