menü

Bursa’nın göz bebeği Karacabey

Bursa’nın göz bebeği Karacabey

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ile birlikte Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret etti.

İlçeye yapılan desteklerden dolayı teşekkür etmek amacıyla gerçekleşen ziyarette, Karacabey ile ilgili çeşitli konular da gündeme geldi.

Görüşme hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özkan, ilçeye yapılan desteklerden dolayı Canpolat’a teşekkür ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Özkan, görüşmede çeşitli konularda istişarelerde bulunduklarını ifade ederek, “Göreve geldiğimizden bu yana tarım, turizm ve teknolojik yatırımlar olmak üzere 3T vizyonumuz doğrultusunda yol alıyoruz. Karacabey’in önemli potansiyellerinden bir olan sanayinin planlı bir şekilde gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Görüşmemizde de bölgemizdeki başta TEKNOSAB olmak üzere sanayi bölgelerinin durumunu değerlendirdik” dedi.

Düzenli ve planlı gelişim

“Türkiye’de büyük tarım arazilerinin heba olduğunu dile getiren Özkan, bu nedenle tarıma çok elverişli olmayan arazilerde insan sağlını tehdit etmeyen, çevreyi kirletmeyen, arıtmalarıyla, altyapılarıyla mükemmel sanayi bölgelerinin kurulması gerektiğine inandıklarını kaydetti.

Özkan, bölgede olan çalışmaları bu kriterler ile yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat’ın da bu konuda hassasiyeti var. TEKNOSAB’ın zaten Müteşebbis Heyet Başkanlığını yapıyor ve bu çalışmaları yakından takip ediyor. Kendisi Bursa’nın Karacabey’e doğru büyüme eğiliminde olduğundan hareketle bu bölgelerde düzenli ve planlı bir şekilde gelişimin olması gerektiğini ifade ediyor” diye konuştu.

Görüşmede Karacabey’in ‘büyüyen Bursa’nın göz bebeği’ olarak nitelendirildiğini ifade eden Özkan, kentin her yönüyle daha yaşanabilir hale getirilmesi hedefiyle çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.


Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr