menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    27.11.2023

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

Karacabey Belediyesi’nden koronavirüse karşı sıkı tedbir

Karacabey Belediyesi’nden koronavirüse karşı sıkı tedbir

Karacabey Belediyesi, dünyayı sarsan koronavirüse karşı aldığı tedbirlerini daha da arttırdı.

 

İlçe sakinlerinin sağlığını her şeyden önde tutan Karacabey Belediyesi, kent genelinde kamuya açık olan alanlarla birlikte tüm toplu taşıma araçlarını tek tek dezenfekte ediyor.

 

Virüsün Türkiye’de görülmeye başlamasıyla birlikte teyakkuza geçen ekipler, 3 gündür yoğun bir çaba ile dezenfekte işlemlerini aralıksız sürdürürken, ekipler çalışmalarına dün gece de devam etti.

 

Karacabey Belediyesi, olayın duyulmasının ardından virüsle alakalı tedbirleri içeren reklam çalışmalarını da şehrin çeşitli yerlerine konumlandırdı.

 

Bu kapsamdacamiler, kıraathaneler ve duraklar başta olmak üzere çocuk parklarından tuvaletlere, kafeteryalardan salonlara kadar çeşitli alanlarda çalışmalar aralıksız sürdü.

 

Gece de devam etti

 

Ekipler ilaçlama faaliyetlerine gece de devam etti. Havanın kararmasıyla birlikte servis saatleri sona eren toplu taşıma araçları, belediye hizmet araçları ve taksilerde dezenfekte işlemi gerçekleştirilirken,belediye hizmet yerleşkesi olan Kademe’nin de dezenfektesi yapıldı.

 

Hem araç sahipleri hem de vatandaşlar bu durumdan duydukları memnuniyeti ifade ederken, Karacabey Belediyesi sosyal mecralardanda yapılan çalışmaları güncel olarak paylaşarak, vatandaşların tedirginliklerini gideriyor.

 

Vatandaşlarımızın içi rahat olsun

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, konuyla ilgili belediyenin kurumsal sosyal mecralarındanyaptığı açıklamada; “Karacabey Belediyesi olarak, koronavirüse karşı önlemlerimizi arttırmış bulunmaktayız. Çok şükür ki ülkemizde ve ilçemizde, herhangi bir salgın durumu yoktur. Ancak ‘tedbirli olmakta fayda vardır’ düşüncesinden hareketle, ilçemizde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu tüm alanları dezenfekte etmeye başladık.Bu kapsamda Karacabey’imizde bulunan tüm okullarımız, camilerimiz, pazaryerleri, çocuk parkları, oyun alanları, oturma bankları, otobüs durakları, terminal, toplu taşıma araçları, umumi tuvaletler, kahvehaneler, kafeteryalar, stadyum, spor salonu ve benzeri alanlar, belediyemiz tarafından dezenfekte edilmektedir. Belediyemiz iş başında. Hemşerilerimizin içinin rahat olmasını diler, sağlıklı günler temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr