menü

Karacabey Belediyesi’nden Kurban Bayramı’nda örnek çalışma

Karacabey Belediyesi’nden Kurban Bayramı’nda örnek çalışma

Karacabey Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı ve temiz şekilde bayramı geçirmeleri için aldığı tüm önlemleri başarıyla uyguladı.

 

Karacabey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram tatili boyunca kurban kesimiyle alakalı aldığı önlemler sayesinde hem çevre hem de görüntü kirliliğine neden olan etkenleri ortadan kaldırdı.

 

İlçede oluşturulan 12 adet kurban atıkları bertaraf çukuru, yapılan ilaçlamanın ardından ekiplerce kapatıldı. Bayram tatili boyunca piknik alanlarında da oluşan yoğunluk için temizlik ekipleri tam kadro harekete geçerek, mesire alanları ile park ve bahçelerde hummalı temizlik çalışması başlattı.

 

Ekipler cansiperane çalıştı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 4 günlük bayram tatilinin ardından vatandaşların bir kez daha bayramını tebrik ederek yaptığı açıklamada, “Kıymetli vatandaşlarımızın ve tüm Müslüman aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tekrardan tebrik ediyor ve nicelerine kavuşmayı cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Paylaşmanın en güzel yanıyla birlikte geçirdiğimiz bayram süresince, özellikle kurban atıklarının koku ve çevre kirliliğine neden olmaması için ekiplerimiz cansiperane bir çalışma sergiledi. Şehrin dört bir yanında, toplam 12 tane olan bertaraf kuyuları önceki gün ekiplerimiz tarafından ilaçlanarak kontrollü bir şekilde kapatıldı” dedi.

 

Yeniköy’e bayram tatilinde yoğun ilgi

 

Öte yandan, Belediye Başkanı Ali Özkan pandemi süreciyle değişen tatil alışkanlarında Karacabey’in avantajlı olduğunu her fırsatta dile getirmiş ve güvenli bir tatil için önemli bir yer olduğunun altını çizmişti.

 

Özkan’ın bu çağrısı sonuç buldu ve bayram tatilinde vatandaşların tercihi yine Karacabey sahilleri oldu. Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu 4 günlük süreçte on binlerce vatandaşın tatil için birinci adresi oldu.

 

Vatandaşı mağdur eden kötü niyetli kişilere yönelik çalışma başlatıldı

 

Her türlü önleme rağmen bazı kötü niyetli kişilerin vatandaşı mağdur ettiğini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bayram öncesi bölgede yapılan çalışmalarla yoğunluk beklentisine karşı tatilcilerin mağdur olmaması için tuvalet, duş, yürüyüş yolları, parklar gibi sosyal alanlarda çeşitli önlem ve tamiratlar gerçekleştirdik. Ancak tüm bu çalışmamıza rağmen bazı kötü niyetli kişiler, daha ilk günden tuvalet ve benzer sosyal alanlarda, ısrarla zarar verici bir üsluba yönelmiş ve sonuç olarak vatandaşlarımızın da mağduriyet yaşamasına sebep olmuştur. Sorumlu kişileri bulmak için ekiplerimiz çalışma başlattı” diye konuştu.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr