menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    27.11.2023

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

Karacabey, Kurban Bayramı’na hazır

Karacabey, Kurban Bayramı’na hazır

Karacabey Belediyesi ekipleri, belediyeye ait canlı hayvan pazar alanı ve çevresinde gerekli düzenlemeleri titizlikle yaparken, pazar içerisinde yenileme çalışmalarını da tamamladı. Belediye ekipleri, bu yıl korona virüs nedeniyle birtakım sıkı tedbirler uygulayacak.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Kurban Bayramı öncesi kurulacak hayvan pazarında ve ilçe genelinde bayrama hazırlık çalışmalarını paylaştı.

Ali Özkan yaptığı açıklamada, hayvan pazarı ile alakalı kaymakamlık nezdinde toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı kararlarla, vatandaşların kurban sürecini sağlıklı ve güvenli geçirmesi için çabaladıklarını söyledi.

Sıkı denetim

Belediye ekiplerince yapılan çalışmalara göre pazara giriş-çıkışlar, belediye zabıta ekiplerinin kontrolünde olacak. Dezenfekte işlemleri, aralıklarla tekrarlanacak. İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte, belediye veteriner teknikeri de pazarda satılık kurbanlıkları denetleyecek. Alanda çeşitli yerlere ücretsiz el dezenfektanları konulacak. Ayrıca pazar boyunca zabıta ekipleri, sosyal mesafe ve temas konularında tedbirleri uygulayarak, kontrollerde bulunacak. Pazar alanına bilgilendirici görseller asılarak, ikazlar yazılı olarak da göz önünde tutulacak.

Sağlık ve hijyen her zaman önceliğimiz

Belediye Başkanı Ali Özkan, kesim için de bu yıl çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizle yaptığımız çalışmalarla, ilçemizin etrafında 12 bertaraf kuyusu açılacak. Buna göre Yeni Mahalle, Gazi, Emirsultan, Esentepe, Hamidiye, Canbolu ve Tabaklar mahallelerinde açılacak çukurlar, belediye ekiplerimizin kontrolünde tutulacak ve sonrasında da kireçlenerek kapatılacak. Vatandaşlarımızın sağlığı ve hijyeni, önceliğimiz olmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr