menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    27.11.2023

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

    Karacabey’de zabıta ekiplerinin market denetimleri sürüyor

Karacabey sahilleri tatil sezonuna hazırlanıyor

Karacabey sahilleri tatil sezonuna hazırlanıyor

Bursa’nın Marmara Denizi’ndeki en uzun sahillere sahip ilçesi Karacabey’de, ıhlamur ormanları ile denizin kucaklaştığı ender sahillerden olan Yeniköy, yaz sezonuna hazırlanıyor…

İlçenin turizm potansiyelini harekete geçirmek adına yoğun çalışmalar yürüten Karacabey Belediyesi, yazlık tatil bölgesi olan Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu hattını yeni sezona hazır hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye ekipleri, yaklaşan sezon öncesi park bahçelerden sahil yoluna, çevreye atılan moloz ve çöplerden piknik alanlarına kadar pek çok alanda yoğun bir temizlik ve bakım çalışması gerçekleştiriyor.

Karacabey’in incisinde yoğun mesai

İlçenin adeta incisi olan sahil hattında, tüm park ve bahçelerdeki ağaçların budanmasından, sosyal araç ve gereçlerin bakım ve onarımına kadar çalışmaları titizlikle yürüten Karacabey Belediyesi, bölgeyi yaz sezonuna hazır hale getirmek için dört koldan çalışırken, Belediye Başkanı Ali Özkan da bölgenin turizm açısından önemine değindi.

Yeniköy ve çevresini tatil sezonuna en iyi şekilde hazırlamak için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Ali Özkan, bölgenin yüksek potansiyeli ile önümüzdeki yıllarda büyük bir turizm merkezine dönüşmesini beklediklerini ve bu doğrultuda da önemli projeler geliştirdiklerini söyledi.

Sahip olduğu eşsiz değerleriyle turizm konusunda büyük potansiyele sahip olan Karacabey’in, bu potansiyeline gerçek bir ivme kazandırmak adına önemli çalışmalara imza attıklarına işaret eden Özkan, Yeniköy’ün cazibesinin her geçen gün daha da artacağını sözlerine ekledi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr