menü

Karacabey tarımsal üretim zenginliği ile öne çıkıyor

Karacabey tarımsal üretim zenginliği ile öne çıkıyor

İlçedeki üreticilerle sık sık bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, deveci armudu üretimi yapılan çiftliğe gerçekleştirdiği ziyarette; ilçede salçalık domatesten mısıra, tohumculuk faaliyetlerinden karpuza, kavundan kapya biberine kadar her çeşit ürünün yetiştiğini söyleyerek, Karacabey’in üretim zenginliğine vurgu yaptı.

Tarım ve hayvancılığın başkenti Karacabey, her alanda üretim faaliyetleriyle ön plana çıkmaya devam ediyor.

 

İlçedeki üreticilerle sık sık bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Ovaesemen Mahallesinde deveci armudu üretimi yapan Hacıoğlu Çiftlik yetkilisi Cihan Hacıoğlu ile bir araya geldi.

 

Burada açıklamalarda bulunan Özkan, “Tarım ve hayvancılığın başkenti olarak değerlendirdiğimiz güzellikler şehri Karacabey’imizde Ovaesemen Mahallemizdeyiz. Çok çeşitli ürünler var bildiğiniz gibi Karacabey’imizde. Yaklaşık 300 dönümlük bir alandayız ve gördüğünüz gibi işte bu bahçelerden haziran ayından hasat yapılıyor. Ağaçlardan toplandıktan sonra kalibre yapılıyor, kasalanıyor, daha sonra da soğuk hava deposuna koyuluyor ve ondan sonra da pazara arz ediliyor. Allah iş rastlığı versin” dedi.

 

Verimli topraklarda her şey yetişiyor

 

“Karacabey böyle verimli toprakları olan bir yer” diyen Özkan, “Salçalık domatesinden mısırına, tohumculuk faaliyetlerinden karpuzuna, kavununa, kapya biberine kadar her çeşit ürün burada yetişiyor. Bunun yanında son zamanlarda da meyveciliğe, alternatif ürünler noktasında yönelmeye başladı çiftçilerimiz. Bugün deveci armut bahçesindeyiz. Ceviz bahçeleri var, Trabzon hurmaları var, elma bahçeleri var, siyah incir çalışmaları var, bunun yanında aromatik ve tıbbi bilgiler üzerine çalışma yapan üreticilerimiz var. Dolayısıyla biz de fırsat buldukça üreticilerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz. Bol ve bereketli bir sezon geçirmenizi diliyoruz” dedi.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr