menü

Karacabey’de çevreye katkı sağlayacak hamle

Karacabey’de çevreye katkı sağlayacak hamle

Karacabey Belediyesi’nin ‘yeşil Karacabey’ hedefi doğrultusunda kente ve çevreye değer katacak çalışmaları son sürat devam ediyor.

Karacabey’de 10 yıl öncesine kadar katı atık döküm alanı olarak kullanılan ve toplamda 60 bin m2’lik bir alandan oluşan çöp döküm sahasının, Karacabey Belediyesi tarafından ağaçlandırılarak, yeşil alan olarak kente kazandırılması hedefleniyor.

Karacabey Belediyesi tarafından çöp dökümü sahası olarak kullanıldıktan sonra üstü kapatılarak kullanım dışı bırakılan çöp döküm sahasında, Karacabey Belediyesi’ne bağlı Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 600 çam fidanının dikimini gerçekleştirdi.

Binlerce fidan toprakla buluşacak

Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “10 yıl öncesine kadar çöp döküm sahası olarak kullanılan alanı artık kullanmıyoruz. Bunun yerine, her gün temizlik işleri ekiplerimizin topladığı ortalama 100 tonluk katı atığı Hamitler’deki depolama istasyonuna gönderiyoruz. Atatürk Kültür Parkı ve Şehir Hastanesi’nin yakınında bulunan bu eski çöp sahasını rehabilite ettikten sonra, ağaçlandırma çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Fıstık çamı, sığla ve gürgenden oluşan 3 bin fidanı, ortalama 45 bin m2’lik bir alanda toprakla buluşturacağız” dedi.

Örnek oluyor

Öte yandan Karacabey Belediyesi, son günlerde ağaçlandırma çalışmalarıyla da örnek olmaya devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta, belediye tarafından Öğretmenler Parkı’nda 2 binden fazla fidanın dikimi için çalışmalar büyük ölçüde tamamlanmıştı.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr