menü

Karacabey’de Cumhuriyet coşkusu sürüyor

Karacabey’de Cumhuriyet coşkusu sürüyor

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri, ilçe halkının yoğun ilgisiyle devam ediyor. Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde süren etkinlikler, birbirinden farklı aktivitelerle izleyenlere keyif dolu anlar yaşatıyor.

Karacabey Belediyesi tarafından, Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri kapsamında çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenlendi.

 

Etkinlikler kapsamında pazartesi ve salı günleri çocuklar için Barış Manço gecesi ve kukla gösterileri, animasyon jonglör ve illüzyon gösterileri ile çeşitli tiyatro oyunlarının yanı sıra yiyecek ikram edildi.

 

Ayrıca çocuklara bayraklar dağıtılırken, çocuklar çalan müziklere bayraklarla eşlik ettiler.

 

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinliklerinin, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde devam edeceği belirtilirken, Belediye Başkanı Ali Özkan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu yaşatmak, Cumhuriyet bilincini aşılatmak için çocuklarımıza özel etkinliklerimiz de oluyor. Karacabey’de Cumhuriyet coşkusu bir başka güzel yaşanıyor. Etkinliklere katılan tüm çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulundu.

 

Etkinlikler hız kesmiyor

 

Öte yandan, Karacabey’de Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında bugün saat 20.00’de, “100 Yıllık Miras Tarihi Karacabey Fotoğrafları Gösterisi” Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 

3 Kasım Cuma Günü de saat 15.00’te, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi 2. Katta faaliyete geçecek Tarihi Fotoğraf Galerisi açılışı yapılacak.

 

Karacabey’de Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri 5 Kasım Pazar Günü de devam edecek ve saat 14.00’te, Taha Düğün Salonunda geleneksel toplu sünnet şöleni yapılacak.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr