menü

Karacabey’de kent içi oto park ihtiyacına kalıcı çözüm

Karacabey’de kent içi oto park ihtiyacına kalıcı çözüm

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe merkezindeki otopark yoğunluğunu azaltmak adına hazırladığı projeleri bir bir hayata geçiriyor.

 

Bu zamana kadar şehir içlerindeki atıl durumda kalan arsa ve metruk binalar düzenlenerek,buraların otopark olarak faaliyet göstermesi sağlanırken, pek çok çevre düzenlemede de geniş araç kapasitelerine sahip otoparklara yer veriliyor.

 

Merkezdeki trafik ve otopark yoğunluğunu ortadan kaldırmak için Karacabey Belediyesi,bu kapsamda vergi dairesinin başka yere alınmasıyla birlikte otopark inşaatına başlamıştı.

 

Toplam 10.900 m2’lik bir alan üzerine 6 kat olarak inşa edilen otopark, ortalama 300 araçlık kapasite ve 7/24 esasıyla faaliyete girecek.

 

Modern tesis

 

Belediye Başkanı Ali Özkan,modern bir tesis olarak tanımladığı otopark hakkında açıklamalarda bulundu. Özkan, “İlçemizin merkezindeki araç yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacağına inanıyoruz. Modern bir şekilde inşa ettiğimiz otoparkımız, plaka tanıma sistemi ile araç girişini sağlayacak. Hem yaya hem asansör çıkışları ile katlar arasında kolay ulaşım sağlanırken, ferah ve manevra kabiliyeti yüksek tasarlanan içyapısı ile sürücülerin rahatlıkla giriş çıkış ve katlarına ulaşım sağlaması mümkün olacak. Modern görünümü ile bulunduğu meydana da güzel bir görünüm katarken,otopark binası içinde yer alacak umumi bay-bayan tuvaletleri ilevatandaşlarımızın bir başka talebini de yerine getirmiş olacağız’’ dedi.

 

Özkan, otoparkın inşaat aşamasının bittiğini belirterek mayıs ayı itibariyle otopark için resmi yazılarıntamamlanmış olacağını ve hemen akabinde de faaliyete açılacağını sözlerine ekledi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr