menü

Ali ÖZKAN


Belediye Başkanı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Twitter Hesabı  Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın Facebook Sayfası

HABERLER tüm haberler

  • Karacabey'de ‘Tarımın Enleri’ ödüllendirildi

    20.09.2023

    Karacabey'de ‘Tarımın Enleri’ ödüllendirildi

    Karacabey'de ‘Tarımın Enleri’ ödüllendirildi Karacabey Tarım Şenliğinde renkli görüntüler

Karacabey’de ‘Kurtuluş Günü’ etkinlikleri hız kesmiyor Karacabey’de Ekin Uzunlar rüzgarı

Karacabey’de ‘Kurtuluş Günü’ etkinlikleri hız kesmiyor  Karacabey’de Ekin Uzunlar rüzgarı

Karacabey’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor.

 

Karacabey’de Kurtuluş Günü coşkusu, ünlü sanatçı Ekin Uzunlar konseri ile taçlandı. Binlerce vatandaşın katıldığı konser Cumhuriyet Meydanında yoğun ilgi görürken, etkinlikler hız kesmiyor. Kurtuluş Günü etkinlikleri, Harmanlı Mahallesinde gerçekleşen Geleneksel Tarım Şenliği ile son bulacak.

Karacabey Belediyesi, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında hazırladığı programları bir bir vatandaşlarla buluşturuyor.

 

Ekin Uzunlar yoğun ilgi gördü

 

Film Festivali ile başlayan etkinlikler Kurtuluş şehitleri ziyaretleri ile devam ederken, Cumhuriyet Meydanında da resmi tören gerçekleşti. Karacabey Musiki Derneğinin Kurtuluşa özel hazırladığı konser vatandaşlarla buluşurken, önceki gün ünlü sanatçı Ekin Uzunlar konseri vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

 

Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen törende sahneye çıkan Başkan Özkan, “101 yıl önce Karacabey düşman işgalinden kurtuldu. O dönem, yedi düvelle yedi alanda savaştık, ülkemiz işgal edildi. İstanbul’umuz, Bursa’mız, maalesef Karacabey’imiz işgale uğrayan bölgelerdendi ve Büyük Taarruz neticesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının gayretleriyle bu cennet vatanımız düşman işgalinden kurtularak tekrar bağımsızlığını elde etti. Güçlü ve Büyük Türkiye’nin kilometre taşları adım adım döşeniyor. İnşallah bir daha bizlere karşı gelmeye dahi cesaret edemeyecekler. İşte bunları siz çalışmalarınızla, gayretlerinizle gerçekleştireceksiniz. Onun için sizlerden söz almak istiyorum. Bayrağımız için çalışmaya var mısınız? Vatanımız için çalışmaya var mısınız? Türkiye için çalışmaya var mısınız? Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını, minnetle ve şükranla anıyorum. Türkiye Yüzyılında da yine yedi düvelle her platformda mücadele eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da Cenab-ı Allah’tan güç kuvvet temenni ediyorum” dedi

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ali Özkan, konser alanında vatandaşlarla eğlenceye ortak olurken, konserin sonunda Ekin Uzunlar’a Karacabey görsellerinin yer aldığı porselen hediye etti.

 

Öte yandan, etkinlikler kapsamında son olarak 4.sü düzenlenen Harmandalı Tarım Şenliği Harmanlı Mahallesinde Tarım Lisesi bahçesinde gerçekleşecek.

 

Etkinlikte, bölgede tarım ve hayvancılık sektörünün enleri plaket ile ödüllendirilecek olup, aynı zamanda bölge ürünleri ve tarım teknolojileri de sergilenecek.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2023
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr