menü

Karacabey’de metruk binalarla kararlı mücadele

Karacabey’de metruk binalarla kararlı mücadele

Karacabey Belediyesi, merkez ve kırsalda sürdürdüğü metruk binaların yıkım işlemlerine aralıksız devam ediyor.

Son olarak, Karacabey Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Ekmekçi Mahallesi’nde muhtarlık tarafından bildirilen bina yıkıldı. Yıkılan binanın bulunduğu alan, otopark olarak bölgeye hizmet verecek.

Gerekli prosedürler çerçevesinde işlem yapılıyor

Karacabey Belediyesi tarafından yıllardır uygulanan bu çalışma kapsamında gerek muhtarlar gerekse vatandaşların ihbarı doğrultusunda hareke geçen ekipler, bina sahipleri ile görüşerek gerekli prosedürleri yerine getiriyor ve ardından hız kesmeden yıkım işlemini gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan, bu uygulama sayesinde özellikle mahalle sakinleri için harabeye dönen, kullanılamaz durumda olan ve risk oluşturmakla birlikte görüntü kirliliğine de neden olan metruk binaların ortadan kaldırıldığını belirtti.

Çalışmalar sürecek

Başkan Ali Özkan, kent genelinde bu tip binaların yıkımlarının kararlı bir şekilde devam edeceğini belirterek, “Karacabey Belediyesi olarak, kentimizdeki çeşitli sorunların çözümü için çalışmaları tam gaz yürütüyoruz. Kentimizde metruk bina sorununu çözmek için de uzun zamandır önemli adımlar atmaktayız. 2020’de 19 binanın yıkımını gerçekleştirmiştik. 2021 yılı ocak ayı içerisinde 3 metruk binanın yıkımını gerçekleştirmiştik. Hava şartları nedeniyle bir süre ara verdiğimiz çalışmalara, mart ayı itibariyle devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de aynı şekilde, belirlenen metruk binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam edeceğiz’’ dedi.


Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr