menü

Karacabey’de Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri, işlevselliği ile pandemide çok amaçlı kullanım imkânı sağlıyor

Karacabey’de Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri, işlevselliği ile pandemide çok amaçlı kullanım imkânı sağlıyor

Karacabey’de Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri, pandemi süreci boyunca cuma ve bayram namazlarında vatandaşların açık havada ve tedbirlere uyumlu bir şekilde ibadet yapmalarına imkan sağlıyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da cuma ve bayram namazlarını vatandaşlarla birlikte kent merkezinde yer alan pazaryerinde kılarken, “Burası, 11 bin 800 m2’lik alanda ücretsiz otopark, pazaryeri ve cuma ile bayram günleri ibadet yapılması açısından kentimiz için önemli bir alan” nitelendirmesinde bulundu.

 

Büyüklüğü ile kentin merkezinde önemli alan

 

Üstü kapalı olan pazaryerinin içerisinde, normal zamanda salı günleri ilçe pazarı kurulurken, alan diğer günlerde ise otopark olarak faaliyet gösteriyor.

 

Aynı zamanda Karacabey’in geleneksel Tarım Fuarı da yine bu alanda gerçekleştirilirken, pazaryeri uzun yıllardır hem konum hem de yapısı itibariyle, on binlerce insanı çeşitli amaçlarla bir araya getirmekteydi.

 

Pandemide uygun şartlar

 

Başkan Özkan, alanın şehrin merkezinde olması nedeniyle çok amaçlı kullanılabildiğine değinerek, “Burası zaten geçmiş yıllarda pazar ve otopark dışında, çeşitli amaçlarla da kullanılmaktaydı. Ve pandemi süresince de ibadetlerini sürdürmek isteyen vatandaşlarımız için açık hava imkanı ve büyüklüğü nedeniyle, cuma ve bayram namazlarına da ev sahipliği yapıyor. İlçe müftülüğü ile koordineli bir şekilde, ilçe sağlık müdürlüğü ve belediye zabıta müdürlüğü denetimiyle gerçekleştirilen faaliyetler ile vatandaşlarımıza uygun şartlarda, risk olmadan ibadet imkânı sağlanıyor” dedi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr