menü

Karacabey’de sosyal ve kültürel alana yönelik çalışmalar sürüyor

Karacabey’de sosyal ve kültürel alana yönelik çalışmalar sürüyor

Karacabey Belediyesi’nin, ‘modern kent’ hedefi doğrultusunda altyapı ve üstyapı iyileştirme çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Karacabey Belediyesi tarafından, Abdullahpaşa Mahallesi'nde düzenleme çalışmalarına başlanan ve daha önceden adliye lojmanlarının yer aldığı alanda yapılan yıkımın ardından, çalışma yapılan alan bir süre otopark olarak kullanılmıştı.

Mahalle halkından gelen talep üzerine Karacabey Belediyesi, bu alanı park haline çevirmeye karar vermişti. 600 m2'lik alanda; spor aletleri, çocuk oyun grupları ve bir büfenin de yer alacağı park için çalışmalar sürüyor.

Farklı konsept

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, gerçekleştirilen bu projenin diğerlerinden farklı olacağını belirterek, "Bu parkımızı hem Ulucami'ye hem de Karacabey'in tarihi sembol evlerinden birine olan yakınlığı itibariyle farklı bir konseptte düzenleyerek; Osmanlı mimarisini andıran ev cepheleri, doğal taşlardan oluşan zemini ve dekorasyonu ile adeta bir Osmanlı sokağı havası ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Mahalle halkımızdan gelen spor aletleri ve oyun grupları yönündeki isteklerin sonucunda, parkımız hem sosyal hem de kültürel anlamda bölgeye fayda sağlayacak" şeklinde projeyi duyurmuştu. Bölgedeki çalışmalar hızla devam ediyor.

Hem çocuklar hem de yetişkinlere özel

Belediye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü bir diğer park ise Emirsultan Mahallesi’nde bulunan Zeki Müren Parkı. Burada da çam ve çınar ağaçları olmak üzere bitki örtüsünün korunması ve zenginleştirilmesi yönünde yapılan çalışmalarda hem yetişkinler hem de çocuklar için sosyal alanlar oluşturuluyor. Çocuklar için buradaki oyun grupları modern hale getirilirken, spor aletleriyle de bölge halkının sağlıklı bir yaşam için gerekli egzersizleri yapabileceği bir alan oluşturuluyor.

Karacadayı Parkında çalışmalar başladı

Karacabey Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen bir diğer çalışma ise tarihi İmaret Cami yanında bulunan Karacadayı Parkında başladı. Belediye ekipleri burada da İmaret Cami çevresine yakışır bir düzenleme ile parkı hem çocuklar hem yetişkinler için kullanılabilecek bir sosyal alana dönüştürürken, yeşil dokusunu da zenginleştirmek üzere çalışmalara başladı.

Karacabey’e yakışır çalışmalar

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Karacabey’in adeta altından girip üstünden çıkıyoruz diyebiliriz. İlçemizde hem altyapı hem üstyapı anlamında birçok çalışma gerçekleşiyor. Elektrik telleri yer altına alınıyor, içme suyu hatları yenileniyor, kanalizasyon ve yağmur suyu ile ilgili çalışmalar masada. Bunun yanında, çevre düzenlemeleri ve şehrin kimliğine yakışır sosyal alanlar için de çalışmalarımız böylece sürüyor. Kentimize yeni parklar kazandırmanın yanı sıra mevcutlar için de modernleştirme çalışmalarımız sürüyor. Yapacağımız tüm çalışmalarla Karacabey, her yönüyle yaşanabilir bir kent haline gelecek” diye konuştu.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr