menü

Karacabey’de toplu sünnet şöleni heyecanı

Karacabey’de toplu sünnet şöleni heyecanı

Karacabey Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet şöleni, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenirken, sünnet şöleni bu yıl da ailelerin ve çocukların ilk mürüvvet heyecanıyla geçti. Atatürk Kültür Parkında gerçekleşen sünnet şöleninde, 111 çocuk aileleriyle birlikte düzenlenen programda gönüllerince eğlendi.

Karacabey’de Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri hız kesmiyor.

 

Karacabey Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet şöleni, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenirken, sünnet şöleni bu yıl da ailelerin ve çocukların ilk mürüvvet heyecanıyla geçti.

 

Atatürk Kültür Parkında gerçekleşen sünnet şöleni programına, 111 çocuk aileleriyle birlikte katıldı.

 

Düzenlenen programda; Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Gültekin Sayısever, İlçe Müftüsü Abdullah Karaca, meclis üyeleri ile ilçe yöneticileri yer aldı.

 

Mutluluk duyduk

 

Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunmasıyla başlayan programda, daha sonra çocuklar için düzenlenen bando gösterisi yer aldı. Programda konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geleneksel sünnet şöleninde her yıl renkli görüntüler yaşandığını ve miniklerin bu ilk mürüvvetlerine aileleriyle birlikte ortak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

 

Özkan ayrıca çocukların sünnet edilmesinde Nev Esentepe Hastanesi ile Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Doyasıya eğlendiler

 

Sünnet şöleni kapsamında düzenlenen bando gösterisinde, birbirinden renkli şarkılar eşliğinde verilen konserde minikler sahnede doyasıya eğlenme imkânı buldu.

 

Daha sonra balon gösterisi ile devam eden program, çocuklar için hazırlanmış çeşitli gösteriler ile devam etti. Sünnet olan çocuklar, aileleriyle birlikte unutulmaz bir gün yaşama imkânı buldu.

 

Etkinlikte ayrıca çocuklar ve aileleri, Başkan Özkan ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr