menü

Karacabey’e çok amaçlı kompleks

Karacabey’e çok amaçlı kompleks

Karacabey Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen ve içinde otel, akaryakıt istasyonu ve düğün salonu yer alan kompleks, önceki gün yoğun bir katılımla açıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Hem Karacabey için önemli bir katma değer oluşturuldu hem de istihdam alanı açılmış oldu” dedi.

Son yıllarda aldığı büyük ölçekli yatırımların da etkisiyle ‘yatırımların merkezi’ haline gelen Karacabey’de, kentin gelişimine katkı sağlayacak yatırımlar hız kesmiyor.

 

Karacabey Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen ve içinde 4 yıldızlı otel, akaryakıt istasyonu ve düğün salonu yer alan kompleks, önceki gün yoğun bir katılımla açıldı.

 

Açılış törenine; Bursa Büyükşehir Başkan Vekili Ali Mersin, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Ongun, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem ve İlçe Müftüsü Abdullah Karaca’nın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

“Karacabey’in önemli bir eksikliği tamamlandı”

 

Törende konuşan Başkan Ali Özkan, “Göreve geldiğimizde tarım, teknolojik ve turizm yatırımları diyerek 3T vizyonu ile yola çıkmıştık. Bu dönemimizde merkezi hükümetimiz, Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Karacabey Belediyemiz ile Karacabey’i sağanak sağanak yatırım yağmuruna tutmanın mutluluğunu taşıyoruz. Biz sanayicilerle, yatırımcılarla sürekli diyalog halinde oluyoruz bunu önemsiyoruz. Bu çerçevede önemli sanayi kuruluşları ilçemizi ziyaret ettiğinde, Karacabey’de otel eksikliğini sürekli bize iletmişti. Misafirlerini komşu şehirlerde ağırlamalarından dert yanıyorlardı. Bu vesile ile biz ne yapabiliriz diye düşünüyorduk. Burası hastane olarak yapıldı ama büyük devlet hastanemiz olunca boşa çıkmıştı. Burasının bir otele dönüşümünde hemfikir olduk ve yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıktık. Aynı zamanda bu alan içerisinde akaryakıt istasyonu ile düğün salonumuz da var. Ben iddia ediyorum, burada 4 yıldızlı olarak nitelendirilen otel 5 yıldızı aratmaz nitelikle, çok güzel bir otel oldu. Karacabey’in önemli bir eksikliğini tamamladı. Hem Karacabey için önemli bir katma değer oluşturuldu hem de istihdam alanı açılmış oldu. Ben yatırımcılarımıza tüm Karacabeyliler olarak teşekkür ediyorum. Bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.

 

“Emeği geçen herkese teşekkürler”

 

Yatırımcı Batuhan Kapar da yaptığı açıklamada, toplamda 7 bin 800 m2’lik bir alanda otelin hizmet vereceğini söylerken, bin kişilik düğün salonu ile 82 odada 164 kişi kapasiteli konaklama imkanını 30 görevli personel ile sağlayacaklarını açıkladı. Otelde 2 suit ve bir engelli odasının da olduğunu ifade eden Kapar, başta Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan olmak üzere emeği geçen ve açılışta yanlarında olan herkese teşekkürlerini iletti.

 

Açılış sonrası işletmeciler tarafından otelin odaları, spor ve yemek salonları detaylı olarak ziyaretçilere anlatıldı.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr