menü

Karacabey’e cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi

Karacabey’e cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yürütülen "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Bursa'da inşa edilecek konutların hak sahipliği kuraları çekilmeye başlandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bursa İl Müdür Vekili Mehmet Ersan Aytaç’ın da katıldığı törende kuralar çekildi.

 

Karacabey’de Karakoca (3316 tane) ve Taşlık (1000 tane) mahallelerinde inşa edilecek toplamda 3 bin 316 konutluk proje, bir bütün olarak cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak anılıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yürütülen "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Bursa'da inşa ettirilecek konutların hak sahipliği kuraları çekilmeye başlandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bursa İl Müdür Vekili Mehmet Ersan Aytaç’ın da katıldığı törende kuralar çekildi.

 

Bursa Merinos AKM’de gerçekleşen kura töreni noter huzurunda gerçekleşti. Karacabey’de Karakoca  ve Taşlık mahallelerinde inşa edilecek 3 bin 316 konutluk proje, bir bütün olarak cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak anılıyor.

 

Yatırımların da etkisiyle en büyük pay Karacabey’in

 

Törende konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Kıymetli hemşerilerim, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Bursa’daki hak sahiplerini belirlemek için kura programındayız. Bu çerçevede de ‘güzellikler şehri’ olarak tarif ettiğimiz Karacabey’de de 3316’sı Karakoca’da, 1000 tanesi de Taşlık Mahallemizde olmak üzere 4316 konut için kura çekimi gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi bölgemizde TEKNOSAB yatırımı var, Türkiye’nin en büyük yatırımı. 50 bin kişiye istihdam sağlayacak devasa bir proje. Dolayısıyla da bu çekilişte en büyük payı Karacabey almış gözüküyor ama bu Bursa’nın planlanmasıyla alakalı Karacabey’in planlanmasıyla alakalı bir öngörü. Hem Karacabey’in bu noktada sunacağı arazilerin olması hem de oradaki bundan sonraki nüfus yoğunluğunun artacağı öngörüsüyle böyle bir çalışma gerçekleşti. İnşallah bu projeler kapsamında, Bursa’nın trafik yoğunluğu, nüfus yoğunluğu da bir miktar azalmış olacaktır. Ben bu proje kapsamında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, değerli bakanlarımıza, milletvekillerimize, Ak Parti İl Başkanımız Sayın Davut Gürkan’a ve Bursa’nın, Karacabey’in planlanması için her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a, Karacabeyliler olarak şükranlarımı sunuyorum. Bu çekilişlerin bütün hak sahiplerine hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan, noter huzurundaki kura çekimine 10 bin 978 başvurunun yapıldığı açıklanırken, projeye başvuran 9 şehit yakınının da kurasız hak sahibi olduğu belirtildi.

Fotoğraflar

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr