menü

Karacabey’e huzurevi kazandırmak için çalışmalar sürüyor

Karacabey’e huzurevi kazandırmak için çalışmalar sürüyor

Karacabey’de yıllardır özlemle beklenen huzurevi konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Cengiz Güven ile bir araya geldi. Karacabey Belediyesi’nde gerçekleşen görüşmede, Kızılay tarafından kentte yapılması planlanan huzurevi gündem konusu oldu. Görüşmede; Bölge Milletvekili Dr. Mustafa Esgin de yer aldı.

 

Daha önceki belediye yönetimi tarafından, Tavşanlı Mahallesi’nde bulunan 7 dönümlük arazi için yeşil alan olarak plan değişikliği yapılmıştı. Aradan geçen sürenin ardından Kızılay ile tekrar diyalog kurularak, plan değişikliğine gidilmesi için mutabakata varılmış ve bölgede huzurevi yapılması konusunda prensipte anlaşmaya varılmıştı.

 

Başkan Ali Özkan görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Karacabey’de vatandaşların özlemle beklediği huzurevi konusundan önemli gelişme kat ettiklerini duyurdu.

 

Yüreği Karacabey için atan herkesle iş birliği vurgusu

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘üçlü olsun güçlü olsun’ formülü ile Karacabey Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve hükümet tarafından çeşitli yatırımların kente kazandırılması noktasında gayret gösterdiklerini belirterek, huzurevi konusunun da bu kapsamda yapılan diyaloglarla yeniden gündeme geldiğinin altını çizdi.

 

Özkan, “Biz şimdiye kadar bir zihniyet devrimi yaptığımızı ifade etmiştik. Çatışarak değil, Karacabey menfaatlerinin ortak paydasında buluşarak tüm siyasi partilerle, sivil toplum örgütleriyle, yüreği Karacabey için atan herkesle iş birliği yapma çağrısında bulunduk. Bizim için önemli olan Karacabey halkının ihtiyaçlarını karşılamak ve Karacabey’in menfaatleri doğrultusunda çözüm önerileri ortaya koymak. Kızılay’ın bu yaklaşımından memnunuz. Karacabey’de yıllardır eksikliği hissedilen bir ihtiyacı çözme noktasında olumlu gelişmeler yaşanmıştı. Bölge Milletvekilimiz Sn. Mustafa Esgin'in de önemsediği ve desteklediği bir proje bu.. Sayın Mustafa Cengiz Güven ile konuyu detaylı tekrar ele aldık. Karacabey Belediyesi bu projeye her anlamda destek olacaktır ve bizler, bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Karacabey halkımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum’’ dedi.

 

Karacabey’in altın çağı vurgusu

 

“Bu dönem Karacabey’in altın çağı olacaktır” diyen Özkan, “Bir taraftan altyapı çalışmaları, içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, atık su artıma, elektrik hatlarının yer altına alınması derken, bir taraftan da sosyal belediyecilik alanında aşevi, gençlik merkez,, spor salonları, taziye evleri ile Karacabey’in 50 yıldır özlemle beklediği hizmetleri 10 yılda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayacağız” ifadesini yineledi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr