menü

Karacabey’e ikinci Tarım Parkı geliyor

Karacabey’e ikinci Tarım Parkı geliyor

Karacabey Belediyesi, ‘tarım ve hayvancılık şehri’ Karacabey’de otopark sorununu ve kent içi trafik yoğunluğunu çözmek için çözümler üretmeye devam ederken, çiftçiler için de önemli adımlar atıyor.

Karacabey Belediyesi, ilçe merkezinde trafik yoğunluğuna sebep olan tarım aletlerinin bu yoğunluğunu ortadan kaldırmak için hayata geçirdiği Tarım Parkı projesinin ikinci etabını, 50 bin M2’lik yeni alanda başlattı.

Tamamlandığında, özellikle soğan halinin arka kısmında yer alacak Tarım Parkı, aynı zamanda belediye tarafından yapılacak rampa ile üreticilerin ürünlerini kamyon ve tırlara aktarmasına da yardımcı olacak.

Türkiye için orijinal bir proje

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün gerçekleştirdiği denetimde, 2. Tarım Parkı proje sahasında süren çalışmaları yerinde inceledi. Türkiye için orijinal bir proje vurgusu yapan Ali Özkan, bu projenin özellikle çiftçiliğin yoğun yapıldığı şehirlere de model olacağının altını çizdi.

Özkan yaptığı açıklamada, “Tarım ve hayvancılığın başkenti olarak anılan ‘güzellikler şehri’ Karacabey’imizde, çiftçilik ön planda olan uğraş alanlarından bir tanesidir. Hemşerilerimiz, bu faaliyeti icra ederken kullandıkları traktörler, römorklar ve zirai ekipmanlar, park ve trafik yoğunluğuna neden olduğu için kendileri için de bir sorun teşkil etmekteydi. Aynı zamanda bunlar, kent içi şehir trafiğini de olumsuz yönde etkilemekteydi. Bu çerçevede Karacabey Belediyesi olarak bizler, kademe binamızın olduğu bölgede 10 bin m2’lik alanda, Türkiye’de orijinal bir proje olan Tarım Parkını hizmete açmanın mutluluğunu yaşadık. Orada belirlediğimiz alanda, üreticilerimiz traktörlerini, römorklarını ve zirai aletlerini muhafaza edebilme imkânına ulaştılar. Bu sayede şehir içi trafik hareketliliği de olumsuz etkilenmekten bir nebze olsun kurtulmuş oldu. Çiftçilerimizden, vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, bu kez şehir hastanemizin ve soğan halinin arka tarafında, 50 bin m2’lik alanda Tarım Parkının ikincisinin yapılması için çalışmalara başladık” dedi.

Karacabey’e hayırlı olsun

“Azmağın üstünden alana geçiş için 2 tane köprü ile alana giriş sağlıyoruz” diyen Başkan Ali Özkan, “Bu 50 bin m2’lik alanda, aynı zamanda rampa diye tabir edilen bir sistemi de faaliyete geçireceğiz. Bu rampa sayesinde üreticiler, traktörlerle getirdikleri ürünleri kamyon ve tırlara aktarma imkânına kavuşacak. Bu da Ziraat Odasına kayıtlı çiftçilerimizin, üreticilerimizin bizden bekledikleri önemli bir hizmetti. İnşallah en kısa zamanda, Türkiye’de başka şehirlere de örnek olabilecek Tarım Parkı projemizin ikincisini vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca tarım arazileri bu noktadan sonra başladıkları için de vatandaşlarımıza büyük bir kolaylık olacak. Üreticilerimiz, buraya kadar bisikletiyle, motosikletiyle veya özel binek araçlarıyla gelerek buradaki römorkunu, traktörünü veya zirai aletlerini alacak ve hiç şehir trafiğine girmeden, trafik yoğunluğuna sebep olmadan; kendi tarlalarına, ekim yaptıkları arazilere rahatça ulaşacaklar. Ben Karacabeyli çiftçilerimize, üreticilerimize bu hizmetimizin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr