menü

Karacabey’e PTT’den ‘teknolojik’ yatırım

Karacabey’e PTT’den ‘teknolojik’ yatırım

PTT Bursa Başmüdürü Hüseyin Salman önceki gün, PTT yöneticileri ile birlikte Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen görüşmede, PTT tarafından ilçeye kazandırılacak Kargomat hakkında detaylar görüşüldü.

PTT’nin inovatif ürünleri arasında yer alan ve 7/24 teslimatı mümkün kılan bu kargomatlar sayesinde, vatandaşlar kargolarına artık daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Bursa’da bu zamana kadar 22 tane konumlandırılan kargomat’ın 23. durağı ise Karacabey olacak.

Gerçekleşen ziyarete PTT Bursa Başmüdürü Hüseyin Salman, PTT Bursa Teknik Müdürü Hilmi Nazım Hakkıoğlu, PTT Bursa Kargomat Sorumlusu Yasin Can ve PTT Karacabey Müdürü Turcan Dursun yer aldı.

Kargo bekleme dönemini sona erdiriyor

PTT Başmüdürü Salman projeyle ilgili yaptıkları açıklamada, “Kargomat 7/24, PTT A.Ş.’nin inovatif ve hayatı kolaylaştıran ürünleri arasında yer alıyor. Kargo bekleme dönemini sona erdiren cihaz, müşterilerin gönderilerine istedikleri yer ve zamanda ulaşmalarını mümkün kılıyor. Gönderiler, alıcının adreste bulunmaması veya bu yönde talep beyan etmesi halinde güvenli, hava şartlarından etkilenmeyen ve 7 gün 24 saat hizmet veren Kargomat 7/24’e sevk ediliyor. Alıcı adına bu cihaza gönderi bırakılması halinde, kişinin cep telefonuna gönderinin hangi Kargomat 7/24’te olduğu, gönderi barkod numarası ve teslimat şifresi bilgilerini içeren bir kısa barkod numarası ile teslimat şifresi bilgilerini içeren bir kısa mesaj iletiliyor. Alıcı, gönderisini teslim almak için Kargomat 7/24’ün dokunmatik özellikli ekranına T.C. kimlik numarasını ve cep telefonuna iletilen şifresini giriyor. Mobil entegrasyonu tamamlanan Kargomat 7/24’e ait işlemler, akıllı telefon uygulamaları üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bu alternatifte müşteri, uygulamadaki QR kodunu cihazın barkod okuma bölmesine göstererek gönderisini teslim alabiliyor’’ ifadelerine yer verdi.

Başkan Özkan’dan 3T vurgusu

Başkan Özkan ise bu konuda yaptığı açıklamada, “Teknolojik yatırımları çok önemsiyoruz. 3T vizyonumuzdan en önemli unsurlarından bir tanesi de teknoloji odaklı yatırımlar. 7/24 teslim imkânı sunmasıyla bu proje, vatandaşlarımıza, özellikle kırsal mahallelerimizden gelenlere pratiklik kazandıracaktır. Öngörülen yerleri teknik arkadaşlarımız değerlendirip en kısa sürede kargomat’ı ilçemize kazandıracağız” dedi.

Öte yandan, görüşme sonrasında Belediye Başkanı Ali Özkan ve PTT yöneticileri şehir içinde öngörülen konumları değerlendirirken, konuyla ilgili teknik personelle de görüşülüp, yer konusunda karar verileceği kaydedildi.


Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr