menü

Karacabey’in sosyal donatı alanları zenginleşiyor

Karacabey’in sosyal donatı alanları zenginleşiyor

Karacabey Belediyesi, ‘modern kent’ hedefiyle ilçenin dört bir yanında hem alt yapı hem de üst yapı iyileştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Belediye ekipleri şehrin park, bahçe ve refüjlerindeki bakım çalışmalarına devam ederken, yapılan çalışmalar kapsamında ekipler son olarak, Zeki Müren Parkındaki düzenlemeleri tamamladı.

 

Emirsultan Mahallesi’nde yer alan parkı, peyzaj ve parke taşı çalışmalarıyla adeta yeniden inşa eden ekipler, bölge halkının sosyal yaşamına katkı sağlayacak hale getirdi.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da parkın yapım çalışmaları sırasında incelemelerde bulunmuş, Emirsultan Mahalle Muhtarı Sinan Çolak’la birlikte çalışmaları yerinde inceleyerek, muhtardan da talep ve önerilerini dinlemişti.

 

Sosyal yaşama katkı

 

Parktaki düzenlemelerin tamamlandığını duyuran Başkan Ali Özkan, “Park içerisindeki çam ve çınar ağaçları başta olmak üzere bitki örtüsünün korunması ve zenginleştirilmesi için çalıştık. Hem yetişkinlerin hem de çocukların kullanımı için düzenlemelerde bulunduk. Özellikle oyun parkının daha eğlenceli hale gelmesi ve yeni oyuncakların ilave edilmesi ile her yaştan vatandaşımızın vakit geçirebilmesine imkân tanıdık. Ayrıca park içerisinde yetişkinlerin spor yapabilmesi için de spor aletleri konuldu. Parkımızın içerisinde oyun grubu alanları, modern dinlenme alanları, mini futbol sahası ile çocukların güvenle vakit geçirebileceği bir alan oluşturduk. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun’’ dedi.

 

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr