menü

Yenilenen Yeniköy yolu ile Karacabey'in turizm potansiyeli daha da artacak

Yenilenen Yeniköy yolu ile Karacabey'in turizm potansiyeli daha da artacak

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karayolları marifetiyle yapımı devam eden Yeniköy yolundaki düzenlemeleri yerinde inceledi. Teknik personelden çalışma hakkında bilgi alan Özkan, titizlikle yürütülen çalışmalar için ekiplere teşekkür etti.

Yeniköy yolunun yıllardır Karacabey’in en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu belirten Özkan, “Bu yol, yazlık tatil bölgesini kullanan vatandaşlarımız için risk teşkil ediyordu. AK Parti Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin ve İlçe Başkanımız Ertem İşcan ile bu konuyu sık sık ilgili makamlarda gündeme getirmiştik. Nihayetinde geçen yıl başlayan çalışmalar, pandemi sürecine rağmen bu yıl da devam ediyor. Bu anlamda Karacabey halkı adına Karayolları Bölge Müdürü Ömer Güzel ve personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Ekipler tüm detayları titizlikle gerçekleştiriyor

Yollarda yağmur suyu için yapılan büz çalışmalarını incelediklerini ifade eden Özkan, özellikle yağışlı havalarda sürücülerin sorun yaşamaması için karayolları ekiplerinin tüm detayları titizlikle gerçekleştirdiğini kaydetti. Çalışmalardan oldukça memnun olduklarını dile getiren Özkan, “Yolun genişletilmesi, keskin virajların daha düzleştirilmesi ve risk taşıyan eğimli kısımların tıraşlanması gibi etkenler olduğu için çalışmalar normale göre daha yavaş ilerliyor. Ancak bu durum uzun vadeli bir kullanım için şart” diye konuştu.

Projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz

İlçedeki saha çalışmalarını sık sık yerinde incelediklerini belirten Başkan Özkan, şöyle devam etti: “Yenilenen Yeniköy yolu ile Karacabey'in turizm potansiyeli daha da artacak. Karacabey’i modern bir görünüme kavuşturmak adına projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yollarda düzenlemelerimiz devam ediyor. İlçe genelindeki çalışmalarımıza kararlı adımlarla devam edeceğiz.”

Bursa İli, Karacabey İlçe Belediyesi - ©2024
Cumhuriyet Meydanı No:1 KARACABEY / BURSA | Tel : 0224 676 86 40 | E-Posta: bilgi@karacabey.bel.tr